Podłoga dębowa Baltic Wood. Podłogi drewniane dębowe
Klasyka

Wykorzystywany od tysięcy lat solidny budulec – niezwykle wytrzymały i klasycznie piękny. Klienci doceniają barwę, piękny charakter słoi i dyskretny, rustykalny charakter drewna dębowego. Dodatkowo kolory dębu są intensywne, brązowe, w dużej ilości odcieni. Pod wpływem słonecznego światła lekko ciemnieją, nabierając głębi. Podłoga dębowa starzeje się z wdziękiem i nabiera nowego charakteru.

Dąb, żołędzie. Podłogi drewniane Baltic Wood
Różnorodność

Drewno dębu jest wdzięcznym materiałem do uszlachetniania. Dlatego miłośnicy podłóg z tego surowca mogą wybierać do woli między powierzchniami wykończonymi barwnymi bejcami, olejami (np. ECO - bezbarwnymi lub kolorowymi), lakierami (np. matowym lub półmatowym), które mogą być dodatkowo fazowane. Miłośnicy nowatorskich rozwiązań wybierają podłogi poddane procesowi szczotkowania, który podkreśla naturalną strukturę drewna. Dla amatorów klimatów retro mamy podłogi w wersji ręcznie postarzanej.

Podłogi panelowe, panele drewniane dębowe
Wytrzymałość

Dębowe podłogi są wyjątkowo odporne na eksploatację, dlatego świetnie sprawdzą się we wnętrzach o natężonym ruchu (kuchnia, salon, przedpokój) oraz na ogrzewaniu podłogowym. Oferujemy je w wielu odcieniach – tych klasycznych i tych bardziej awangardowych, jak czysta biel, gorzka czekolada czy… kość słoniowa, jeśli tylko takie będzie Państwa marzenie.

Podłoga jesionowa, deska panelowa. Baltic Wood
Klimat

O zaletach drewna jesionu można opowiadać bardzo długo. Nic więc dziwnego, że ten wytrzymały, barwny, a jednocześnie neutralny surowiec od lat cieszy się popularnością także wśród miłośników podłóg drewnianych. Co więcej - zdaniem niektórych - stylowe jesionowe podłogi wpływają na atmosferę wnętrza zarówno swoim wyglądem, jak i magiczną mocą...

Podłoga jesion, deska panelowa Baltic Wood
Kompozycja

Cechą charakterystyczną drewna jesionu, którą doceniają amatorzy podłóg wykonanych z naturalnego surowca, jest jego duże zróżnicowanie kolorystyczne. Jasne kolory, często nawet w obrębie jednego elementu, efektownie komponują się z ciemnymi brązami (ze środkowej części pnia twardzieli) oraz spokojnymi żółto-brązowymi tonacjami.

Podłoga jesionowa, panele drewniane Baltic Wood
Szlachetność

Barwy jesionu stanowią świetną bazę do projektowania wnętrz w różnych stylach i odmiennej kolorystyce. Jesionowe podłogi bardzo dobrze komponują się z meblami w nasyconych kolorach, a z drugiej strony idealnie uzupełniają też wnętrza urządzone w stylu skandynawskim. Jesion jest świetnym materiałem do uszlachetnienia przy pomocy bejc, lakierów i olejów w najróżniejszych kolorach. Co więcej, coraz modniejsze jest opalane drewno jesionu, które podczas procesu obróbki nabiera głębokiego ciemnobrązowego koloru, zbliżonego do drzew egzotycznych.

Podłogi Baltic Wood produkowane są wyłącznie z naturalnego drewna. Jego cechy kształtuje natura, dlatego deski dębowe dostępne są w kilku subtelnie różniących się od siebie odcieniach. Tak, by spełnić oczekiwania miłośników zarówno mocno rustykalnego charakteru, jak i tych, którzy cenią sobie jego delikatność.

ELEGANCE i CLASSIC
Miłośnikom desek o stonowanej barwie i jednolitym deseniu spodobają się linie Elegance i Classic. Obie mają dość jednolitą, stonowaną barwę drewna i pozbawione są bielu, czyli fragmentów w jaśniejszym odcieniu. Mają drobne (Elegance) lub średnie (Classic) akcenty sęków.

VILLA i UNIQUE
Dwa sorty drewna z nieco mocniejszą wariacją barw, a więc w bardziej kontrastujących odcieniach drewna. W obu biel występuje sporadycznie, sęki akcentowane są średnio (Villa) lub mocno (Unique).

RUSTIC, SUPERRUSTIC i COTTAGE
Trzy odcienie desek o najbardziej rustykalnym charakterze. We wszystkich znajdziemy mocne kontrasty pomiędzy odcieniami drewna i wyraźne akcenty dużych sęków. Wszystkie deski są wyraziste, różnią się zaś ilością bielu, czyli drewna w najjaśniejszym kolorze.