Panele drewniane podłogowe, deska panelowa Baltic Wood

Podłoga drewniana, czyli jaka?

Rynek podłóg drewnianych pełen jest różnej jakości produktów. Jak więc wybrać te, które przez wiele lat zachowają dobry wygląd, funkcjonalność i będą łatwe w eksploatacji i renowacji? Warto poznać budowę deski podłogowej, by wiedzieć, na co zwracać uwagę, dobierając podłogi do konkretnych wnętrz.
W ofercie Baltic Wood znajdują się podłogi o konstrukcji trójwarstwowej – wyjątkowo odpornej na wahania temperatury i wilgotności zachodzące w pomieszczeniach w ciągu roku.

Przekrój deska panelowa - trójwarstwowe podłogi drewniane Baltic Wood

Budowa podłogi trójwarstwowej

Podłoga Baltic Wood składa się z trzech warstw. Warstwa drewna szlachetnego (od 2,7-6,6 mm) pokrywana jest siedmiokrotnie lakierem lub dwukrotnie olejem. Obydwa wykończenia tworzą na powierzchni podłogi cienką i jednocześnie elastyczną oraz wytrzymałą warstwę ochronną. Warstwa środkowa (ok. 8,9 mm) to poprzecznie ułożone listwy świerkowe wzmacniające elastyczność podłogi. Warstwa spodnia (ok. 1,6 mm) wykonana z jednolitej łuszczki świerkowej, która stabilizuje i usztywnia całość konstrukcji.

Jak wykończone są podłogi Baltic Wood?

Naturalne piękno nie wymaga poprawy. Stosując najwyższej jakości wykończenia to piękno jedynie podkreślamy, nadając mu odpowiednią oprawę. Baltic Wood stosuje do uszlachetniania powierzchni podłóg produkty najwyższej jakości. Technologia jest oparta na nakładaniu kolejnych warstw lakieru lub oleju za pomocą specjalnych urządzeń wyposażonych w systemy precyzyjnej kalibracji ilości nanoszonych warstw. Dodatkowo umieszczanie powłok na kilku elementach pozwala na zachowanie bardzo wysokiego stopnia powtarzalności i jednorodności wykończenia powierzchni.

Podłogi trójwastwowe, panele drewniane a ogrzewanie podłogowe

Podłoga trójwarstwowa – idealna na ogrzewanie podłogowe

Większość podłóg trójwarstwowych znajdujących się w ofercie Baltic Wood jest przystosowana do instalacji na ogrzewaniu podłogowym, zarówno elektrycznym jak i wodnym. Należy jednak pamiętać, by wybrać gatunek drewna, który współgra z tym rodzajem ogrzewania (dąb, jesion), a także zapewnić odpowiednie warunki montażu podłogi.

Pies i podłoga drewniana. Panele podłogowe drewniane od Baltic Wood

Zadbana podłoga posłuży nam wiele lat

Zaletą podłóg warstwowych jest ich wysoka trwałość. Jeśli będziemy o nie dbać i odpowiednio je pielęgnować, drewno będzie ozdobą naszego wnętrza przez wiele lat. Wrogiem drewna jest kurz i piasek, który może powodować drobne zarysowania. Dlatego warto odkurzać deski specjalną szczotką przeznaczoną do tego celu. Nie wolno też zapomnieć o delikatnym przemywaniu wodą ze specjalnym środkiem konserwującym.