Naturalne piękno i nowoczesna funkcjonalność – podłogi Baltic Wood w modnym wnętrz

Aktualne trendy w wystroju wnętrz są bardzo zróżnicowane. Z jednej strony opierają się o nowoczesny minimalizm, z drugiej kuszą stylizowanymi dodatkami nawiązującymi do odległych zakątków świata i minionych epok. Dzięki rozbudowanej palecie propozycji od Baltic Wood, producenta podłóg drewnianych, do każdego z nich możemy dopasować odpowiednią podłogę, która idealnie dopełni wybraną aranżację i posłuży przez wiele lat.

Obecne trendy w wystroju wnętrz pozwalają na dużą dowolność, a wiele upodobań znajduje odzwierciedlenie w aktualnej modzie. Jednak czymś, co od lat króluje w domach i w salonach wnętrzarskich są ponadczasowe, naturalne, drewniane podłogi. Wysokiej jakości, naturalne drewno jest uniwersalnym i idealnym dopełnieniem każdej aranżacji i nie podlega detronizacji na arenie materiałów wykończeniowych. Styl loftowy, skandynawski, industrialny czy vintage - w każdym z nich drewniana podłoga jest idealnym uzupełnieniem całości. Właściwie zaprojektowana wpływa na estetykę domu, buduje nastrój i zwiększa komfort. Ponieważ służy nam przez lata powinna być praktyczna, trwała i dostosowana do stylu życia. Mając na uwadze te założenia Baltic Wood przygotował ofertę podłóg drewnianych do montowania na ogrzewaniu podłogowym, zgodną z najnowszymi trendami, która umożliwi wybór modelu dopasowanego do indywidualnych potrzeb i wystroju naszego domu.

Szlachetne postarzenie
Jeśli preferujemy wnętrza stylizowane w duchu rustykalnym, historycznym lub loftowym, gdzie główną rolę grają kontrasty faktur i kolorów, to najlepiej dopasowane podłogi znajdziemy w linii Timeless Collection™. Składają się na nią artystycznie postarzane, trójwarstwowe podłogi dębowe z możliwością instalacji na systemie ogrzewania podłogowego. Ich oryginalna kolorystyka obejmuje szlachetne ciemne brązy, odcienie naturalnego, opalanego i bielonego drewna. Podłogi we wzorze deski 1-rzędowej oraz 3-rzędowej klepki zostały uszlachetnione i zabezpieczone ręcznie wcieranym olejem ECO. Podłogi Timeless Collection zachwycają efektami postarzania, m.in.: heblowaniem, szczotkowaniem, zacięciami, efektem „jak po korniku” czy misternym, również ręcznym, fazowaniem na każdym boku deski. Każdy rys wykonany ludzką ręką na powierzchni deski, to zapis ludzkich historii i pasji zawartych na płaszczyźnie drewna, co świetnie dopełnia atmosferę wnętrz w stylach historycznych i kontrastuje z chłodną przestrzenią loftów.

Ponadczasowa klasyka
Do eleganckich, klasycznych wnętrz o tradycyjnej, ale i nowoczesnej stylistyce warto dobrać podłogi podkreślające ich spokój i uporządkowanie wyrafinowaną prostotą naturalnych odcieni szlachetnego drewna. Najwięcej modeli o klasycznych, złotych barwach znajdziemy w linii No Limits Collection™ opartej na wzorze deski 1-rzędowej. Tworzy ją aż 14 dębowych podłóg trójwarstwowych dostosowanych do montażu na ogrzewaniu podłogowym. Wyróżnia je nie tylko naturalny charakter, ale przede wszystkim funkcjonalność związana z trwałością użytkowania. Ultragruba warstwa drewna szlachetnego pozwala na renowację powierzchni aż do 9 razy. Kolekcja obejmuje zarówno ciepłe drzewne odcienie dębu, a także chłodniejsze popielate tony, szarości czy biele, akcentujące efekt subtelności i nowoczesności wnętrza. Wszystkie podłogi z kolekcji są szczotkowane, a głębię kolorów dodatkowo podkreśla uszlachetnienie barwnymi bejcami, olejem ECO lub lakierem matowym.

Przestronna nowoczesność
Nowoczesny klasyczny wystrój, popularny styl skandynawski czy współczesny minimalizm to wnętrzarskie trendy, w które doskonale wpisują się propozycje podłóg z kolekcji Jeans Collection®. Jej jasne barwy optycznie powiększą wnętrze, a możliwość montowania na ogrzewaniu podłogowym zapewni ciepły i przyjemny klimat w pomieszczeniu. Podłogi Jeans Collection® Baltic Wood zaprojektowano tak, by móc dopasować je do różnorodnych wnętrz. Możliwość wyboru spośród siedmiu par dębowych podłóg dostępnych zarówno we wzorze deski 1-rzędowej, jak i klepki 3-rzędowej pozwala na swobodę urządzania i oszczędność wykonania. Bogata oferta wzorów Jeans Collection® w ponadczasowych barwach: od bieli i szarości po klasyczne beże i brązy zapewnia elegancki i spójny efekt wizualny przy łączeniu deski i klepki we wszystkich pomieszczeniach.

Bez względu na to, który z aktualnych trendów jest naszym faworytem warto postawić na naturalny charakter drewna. – Drewniane podłogi zawsze będą dobrą i modną bazą wnętrza w każdym rozmiarze i stylu. Ze względu na ponadczasowy styl i trwałość łączą w sobie elegancję, ciepło i od podstaw pomagają tworzyć atmosferę własnego domu – mówi Magdalena Marek, członek zarządu Baltic Wood. Dlatego wachlarz różnorodnych modeli podłóg Baltic Wood ujęty w kolekcje kierowane do określonych użytkowników o konkretnych upodobaniach, umożliwia idealne dopasowanie podłogi do indywidualnych założeń projektowych.