DESIGN TKWI W SZCZEGÓŁACH - IDEALNE POŁĄCZENIE PODŁOGI I LISTWY

Naturalne materiały, minimalizm i harmonia to aktualne trendy współczesnej aranżacji wnętrz. Na końcowy efekt mają wpływ wszelkie detale, takie jak drewniane listwy idealnie dopasowane do podłogi. Jak je właściwe dobrać i na co zwracać uwagę projektując przypodłogowe wykończenie?

Aranżując domową przestrzeń warto zwracać uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Jednym z nich są listwy przypodłogowe, których kolorystyka, wielkość czy kształt mogą zdeterminować wygląd pomieszczenia. Kreując wnętrza w duchu najnowszych trendów projektanci i użytkownicy coraz częściej decydują o zastosowaniu podłóg drewnianych i idealnie dopasowanych listew, wykonanych z tego samego materiału. Aby spełnić indywidualne wymagania inwestorów Baltic Wood, producent podłóg z wyłącznie naturalnego drewna, rozszerzył ofertę podłóg o listwy, dedykowane poszczególnym kolekcjom.

Harmonijna elegancja
Decydując się na podłogę drewnianą, najlepszy efekt osiągniemy obramowując ją listwą z tego samego rodzaju drewna, utrzymaną w jednolitej kolorystyce. Idealne połączenie obu elementów pozwoli uniknąć kontrastu, zyskując efekt spójnej całości. Listwa z tego samego drewna staje się naturalnym przedłużeniem posadzki, zwiększając jej powierzchnię i powiększając optycznie przestrzeń.
– Naturalna drewniana podłoga nadaje wnętrzom elegancki i przyjazny charakter, a idealnie dobrane wykończenie dyskretnie podkreśla styl nie dominując w pomieszczeniu – wyjaśnia Piotr Wójcikiewicz ekspert marki Baltic Wood. – Profile o wysokości 6 cm świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach z jasnymi i ciemnymi posadzkami, nadając im lekkości i subtelnego stylu – radzi ekspert Baltic Wood.

Estetycznie i praktycznie
Naturalne materiały, minimalizm i harmonia to aktualne trendy współczesnej aranżacji wnętrz. Drewniane listwy harmonijnie połączone z podłogą stosować można zarówno w nowoczesnych aranżacjach, jak i w pomieszczeniach urządzonych w stylu tradycyjnym. Ten obowiązkowy element dekoracyjny pełni także funkcje praktyczne. Dzięki odpowiednio dobranej listwie możemy wymodelować proporcje podłogi lub ściany, zakryć szczeliny dylatacyjne, ukryć kable i przewody. Przypodłogowa listwa chroni ścianę na styku z podłogą przed zabrudzeniem, zawilgotnieniem czy uszkodzeniem. Dlatego przemyślana decyzja powinna opierać się na wyborze produktów z najwyższej klasy naturalnych materiałów, które okażą się trwałe przez lata eksploatacji.
– Wybór listew i podłóg z kolekcji tego samego producenta gwarantuje utrzymanie jednolitej kolorystyki na przestrzeni lat. Stała dostępność listew w kolekcji Baltic Wood pozwala zachować estetyczną spójność nawet w przypadku wymiany fragmentu czy adaptowania rozwiązania w kolejnych pomieszczeniach – dodaje Piotr Wójcikiewicz.

Sześć idealnych połączeń od Baltic Wood
Wychodząc naprzeciw najnowszym trendom marka Baltic Wood przygotowała specjalną ofertę na idealne połączenia podłogi i listwy. Wśród sześciu wysokiej jakości drewnianych podłóg z perfekcyjnie dopasowanymi do nich listwami znajdziemy topowe wzory z dębu i jesionu. Łagodnie komponujące się z pastelowymi kolorami jasne i klasyczne odcienie drewna w wersjach lakierowanej i półmatowej umożliwią projektantom i inwestorom realizację indywidualnych zamierzeń.