BALTIC WOOD WSPIERA MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL SPORTU JASŁO 2017

Baltic Wood, producent podłóg drewnianych, dołączył do grona sponsorów Międzynarodowego Festiwalu Sportu Jasło 2017. Dodatkowo firma wykonała honorowy podest dla zwycięzców rozgrywek. To kolejny w tym roku projekt marki, realizowany w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.

W dniach 16-18 czerwca br. w Jaśle odbywał się Międzynarodowy Festiwal Sportu - jedno z najważniejszych i największych spotkań sportowych w regionie, z udziałem ponad 700 uczestników z Polski i Europy. W zmaganiach udział wzięły młodzieżowe zespoły z 40 drużyn z kilkunastu krajów, w tym z Anglii, Niemiec, Rumunii, Węgier, Czech, Słowacji, Białorusi, Albanii, Ukrainy i Polski. Założeniem organizowanego corocznie przedsięwzięcia jest wymiana i integracja młodych ludzi z krajów europejskich, budowanie więzi społecznej i kulturalnej wokół idei sportowych. Baltic Wood – producent podłóg drewnianych z Jasła wspierał wydarzenie, jako jeden z głównych sponsorów. Dodatkowo marka zaprojektowała honorowy podest dla uczestników i zwycięzców. Platforma, na której najlepsi w swoich konkurencjach odebrali wyróżnienia i medale, została w całości wykonana z naturalnego drewna.

– Sport to ważna sfera życia społecznego. Wspieranie projektów szczególnie tych, adresowanych do młodzieży, zachęcanie ich do rozwijania sportowych pasji, zdrowego wypoczynku i aktywnego spędzania czasu to istotny obszar naszych działań, podejmowanych w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu – mówi Rafał Zawierucha, Prezes Zarządu Baltic Wood. – Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie przełożyło się na sukces tegorocznej edycji wydarzenia, promując Jasło w Polsce i na świecie.

Głównym elementem Międzynarodowego Festiwalu Sportu w Jaśle były odbywające się w hali i na boiskach zawody sportowe z udziałem polskich i zagranicznych drużyn. W tegorocznej edycji odbyły się cztery turnieje: piłki siatkowej dziewcząt i chłopców, piłki nożnej chłopców oraz judo. Organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Miasta Jasło oraz Uczniowski Klub Sportowy MOSiR, przy współudziale Akademii Piłkarskiej Jasło i MKS MOSiR Jasło. Międzynarodowy Festiwal Sportu Jasło 2017 organizowany jest od 2000 roku. Od tego czasu w turniejach wzięło udział 161 zespołów reprezentujących 17 państw, takich jak: Węgry, Czechy, Słowacja, Polska, Ukraina, Chorwacja, Bośnia & Hercegowina, Francja, Macedonia, Rosja, Rumunia, Niemcy, Kazachstan, Kosowo, Albania, Włochy i Chiny.