Elegancka, doskonale przygotowana do codziennej eksploatacji i atrakcyjna cenowo – to marzenie wielu osób poszukujących najlepszej podłogi do swoich domów. Czy ten ideał istnieje? Z pewnością. Jest nim drewniana podłoga klasy premium Dąb Unique 1R od Baltic Wood o charakterystycznym, nieszablonowym wyglądzie, z dobrze widocznym rysunkiem drewna, która jesienią dostępna jest w promocyjnej cenie.

10 września 2018 r. marka Baltic Wood, producent podłóg drewnianych, rozpoczyna nową kampanię promocyjną kierowaną do konsumentów w całej Polsce. Przez kolejnych 8 tygodni jedna z najmodniejszych, rustykalnych podłóg drewnianych Dąb Unique 1R, dostępna będzie w atrakcyjnej, obniżonej cenie. Celem kampanii jest promocja najpiękniejszych podłóg z naturalnego dębu i zaprezentowanie korzyści, jakie niesie ze sobą wybór wysokiej jakości podłogi drewnianej.

W związku z dynamicznym rozwojem Baltic Wood zwiększa zatrudnienie. Obecnie firma prowadzi rekrutację na stanowiska produkcyjne.

Ponad 250 pracowników wraz z rodzinami wzięło udział w Piłkarskim Mega Pikniku zorganizowanym przez Baltic Wood, producenta trójwarstwowych podłóg drewnianych. Na uczestników czekały liczne atrakcje, a jedną z nich było wspólne wykonanie karmników dla ptaków, które zostaną przekazane do pobliskiego nadleśnictwa w Kołaczycach. To kolejny projekt marki, realizowany w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.

Odpowiedni dobór podłogi to decyzja na lata. Z myślą o osobach ceniących piękno stylowych naturalnych podłóg drewnianych, Baltic Wood S.A. wprowadza na rynek nowe wzory podłóg na bazie jesionu. Subtelne podłogi Soul Jazz i Swing, uzupełniające linię Melody Collection, będą idealnym dopełnieniem zarówno wnętrz klasycznych jak i nowoczesnych, a głównym motywem oddającym ich klasę i charakter jest muzyka z początków XX wieku.

Podłoga drewniana, o intensywnej czekoladowej barwie, z kolekcji Timeless Collection™ marki Baltic Wood została wyróżniona główną nagrodą w konkursie INSPIRACJE 2018, rekomendującym najlepsze produkty wykończenia i wyposażenia wnętrz. Jury doceniło oryginalne wzornictwo i wysoką jakość produktu, przyznając podłodze "Średniowieczny Zamek" prestiżowe wyróżnienie.

Baltic Wood SA, producent podłóg z naturalnego drewna, zajął pierwsze miejsce w plebiscycie konsumenckim "Dobra Marka - Jakość, Zaufanie, Renoma". Firma została uhonorowana specjalnym wyróżnieniem - godłem Super Marka 2018 w kategorii: Podłogi drewniane. Prestiżowy tytuł przyznawany jest przedsiębiorstwom cieszącym się nieustającym zaufaniem klientów, niesłabnącą renomą brandu i wysoką pozycją rynkową.

Wybór idealnej podłogi, jej dopasowanie do pomieszczenia i indywidualnych założeń jest jedną z najważniejszych decyzji projektowych. W kreowaniu przytulnych wnętrz w zgodzie z najnowszymi trendami pomaga marka Baltic Wood, która rozszerza serię inspirowanych dżinsem podłóg JEANS COLLECTION o dodatkowe, krótsze rozmiary. Nowa gama produktów w ramach linii JEANS SHORT zwiększa potencjał aranżacyjny, także w małych pomieszczeniach.

Baltic Wood, producent podłóg drewnianych, ogłosił plany rozwoju na 2018 rok. Strategia zakłada umocnienie pozycji w Polsce, zwiększenie sprzedaży w Europie i na nowych rynkach oraz dalsze inwestycje. Firma odnotowuje stały wzrost sprzedaży, na poziomie ponad 60% w ostatnich pięciu latach, a wysoką jakość produktów potwierdzają nagrody i prestiżowe wyróżnienia.

Zarząd Baltic Wood S.A., mając na uwadze chęć pozyskania dodatkowego finansowania na rozwój Spółki w wysokości około 10 milionów złotych informuje, iż podjął decyzję o zamiarze przeprowadzenia emisji akcji Spółki w ramach oferty publicznej, a także wprowadzenia akcji Spółki do obrotu w alternatywnym systemie obrotu NewConnect, prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Zarząd planuje przeprowadzenie oferty publicznej na podstawie art. 7 ust. 9 Ustawy o ofercie publicznej. Tym samym Zarząd informuje, iż rozpoczął działania zmierzające do realizacji wskazanego zamiaru, zastrzegając jednocześnie, że jego realizacja wymaga zgody walnego zgromadzenia akcjonariuszy Spółki.

Podczas nadchodzących targów Domotex 2018 marka Baltic Wood zaprezentuje gorące trendy podłogowe, w tym po raz pierwszy podłogi jesionowe z najnowszej linii JAZZY Collection. Premiera będzie miała miejsce w towarzystwie światowego, jazzowego brzmienia saksofonu w wykonaniu gwiazdy – Arethy Chmiel. Wydarzenie, odbywające się w dniach 12 - 15 stycznia 2018 r. w Hanowerze, jest jednym z najważniejszych spotkań targowych na świecie poświęconych branży pokryć podłogowych.

Zakład produkcji podłóg drewnianych Baltic Wood w Jaśle został nagrodzony przez Państwową Inspekcję Pracy. Wyróżnienie przyznano za wprowadzone rozwiązania techniczne, przestrzeganie przepisów prawa pracy oraz jej organizację, w sposób zapewniający pracownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.

Postarzane podłogi, z widocznymi rysami i słojami lub poprzecieraną miejscowo farbą, coraz częściej wygrywają z wymuskanym i lśniącym nowością parkietem. W popularny nurt aranżacyjny idealnie wpisuje się artystyczna, ręcznie wykonywana kolekcja podłóg Timeless Collection™ od Baltic Wood, której szlachetnie postarzane wzory do końca listopada objęte są atrakcyjną promocją.

Aktualne trendy w wystroju wnętrz są bardzo zróżnicowane. Z jednej strony opierają się o nowoczesny minimalizm, z drugiej kuszą stylizowanymi dodatkami nawiązującymi do odległych zakątków świata i minionych epok. Dzięki rozbudowanej palecie propozycji od Baltic Wood, producenta podłóg drewnianych, do każdego z nich możemy dopasować odpowiednią podłogę, która idealnie dopełni wybraną aranżację i posłuży przez wiele lat. 

Rustykalny styl, przywodzący na myśl komfort i sielski odpoczynek, jest obecnie jednym z najpopularniejszych trendów aranżacji wnętrz. Jego nieodłącznym elementem jest drewniana podłoga, nawiązująca do natury i tradycji. Aby zapewnić pożądany efekt przy mniejszym budżecie, producent podłóg Baltic Wood obejmuje najmodniejszą deskę dębową – Dąb Unique 1R – atrakcyjną promocją cenową.

Wystrój sypialni jest zaproszeniem do wypoczynku i relaksu. Czy to w aranżacji loftowej, czy vintage idealnym wykończeniem jest nowoczesna podłoga drewniana Baltic Wood z kolekcji Jeans Collection®, której jasne barwy optycznie powiększą wnętrze, a możliwość montowania na ogrzewaniu podłogowym zapewni ciepły i przyjemny klimat w pomieszczeniu.

Baltic Wood, producent podłóg drewnianych, dołączył do grona sponsorów Międzynarodowego Festiwalu Sportu Jasło 2017. Dodatkowo firma wykonała honorowy podest dla zwycięzców rozgrywek. To kolejny w tym roku projekt marki, realizowany w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu.

10 czerwca 2017 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie, podczas meczu eliminacyjnego do Mistrzostw Świata 2018, odbyło się uroczyste świętowanie finału programu Dealer Roku 2016, organizowanego przez markę Baltic Wood. Prestiżowy tytuł otrzymały firmy: Glazurex, Invest-Biuro, Multiform, Quercus oraz VIP Parkiet – w uznaniu profesjonalizmu i najwyższej jakości obsługi, przyczyniających się do wysokiej pozycji Baltic Wood na polskim rynku podłóg drewnianych.

Naturalne materiały, minimalizm i harmonia to aktualne trendy współczesnej aranżacji wnętrz. Na końcowy efekt mają wpływ wszelkie detale, takie jak drewniane listwy idealnie dopasowane do podłogi. Jak je właściwe dobrać i na co zwracać uwagę projektując przypodłogowe wykończenie?

Baltic Wood, producent podłóg drewnianych, zainicjował akcję wspólnego sadzenia drzew w Jaśle. Założeniem przedsięwzięcia jest ochrona otaczającej przyrody oraz propagowanie ekologicznych postaw wśród lokalnej społeczności. Zarząd i pracownicy spółki zasadzili na terenie zakładu produkcyjnego w Jaśle 18 dębów, słynących z długowieczności.