Już od 25 lat Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zamienia mroźne styczniowe niedziele w gorące święta otwartych serc, angażując przy tym mnóstwo ludzi, a także firm. Wśród nich po raz kolejny nie zabraknie Baltic Wood. Firma została sponsorem tegorocznego finału Orkiestry w Jaśle. 15 stycznia na rynku miasta czeka nas wiele atrakcji, w tym koncert Krzysztofa Kijlańskiego oraz kończące wieczór „Światełko do nieba”.

Tegoroczny jubileuszowy finał WOŚP w Jaśle rozpocznie się o godz. 13.13 na dworcu PKP. Wtedy na peron wjedzie specjalny pociąg „Kręcimy się”, który wyruszy w niedzielny poranek z Krakowa. Od godz. 14:00 na rynku rozpocznie działanie strefa zdrowia i urody, a po niej odbędą się pokazy taneczne cheerleaderek Lady Gym oraz koncerty zespołu Reegeneracja oraz Plateau, a także Jarka Czajki i Krzysztofa Kiljańskiego. Na 19.20 zaplanowano licytację, a na godzinę 20.00 – „Światełko do nieba”, które już po raz szósty wspiera Baltic Wood. Po tym happeningu wszystkich zgromadzonych ponownie rozgrzeje muzyka zespołu Plateau i Krzysztofa Kiljańskiego.

– Każdy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to wyjątkowe wydarzenie, a Baltic Wood to firma, która z radością wspiera ważne społecznie inicjatywy. Serdecznie zapraszam wszystkich na jasielski rynek. Wierzę, że spotkamy się w licznym gronie ludzi o wielkich sercach i razem zapalimy „Światełko do nieba” – mówi Grzegorz Wójcik, Prezes Zarządu Baltic Wood.

Podobnie jak w ubiegłym roku, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W 2016 roku fundacja zakończyła zbiórkę z wynikiem 72 696 501,53 zł. Łącznie, w ciągu 25 lat, WOŚP wydała 720 mln zł na zakup sprzętu medycznego, który pracuje w szpitalach w całej Polsce. W sumie Orkiestra nabyła 36 tys. urządzeń medycznych, a to oznacza, że statystycznie każdego dnia do polskiego szpitala trafiały cztery urządzenia kupione przez WOŚP. W styczniowe finały angażuje się ponad 1700 sztabów z kraju i zagranicy, w których kwestuje 120 tys. wolontariuszy.