Organizowane w styczniu niemieckie targi Domotex 2017 w Hanowerze oraz Bau 2017 w Monachium odwiedza ponad 300 tys. osób. Podczas najbliższej edycji na stoiskach Baltic Wood goście odnajdą mnóstwo inspiracji. Polski producent pokaże cztery kolekcje najwyższej jakości podłóg drewnianych. Na targach Domotex 2017 Baltic Wood zaprezentuje się również w Strefie Innowacji z wyróżnioną przez jury podłogą Średniowieczny Zamek z kolekcji Timeless Collection™.

Domotex, który odbędzie się w Hanowerze w dniach 14-17 stycznia to największa impreza w branży producentów podłóg. Z kolei monachijskie targi Bau (16-21 stycznia) to najbardziej znaczące i najważniejsze wydarzenie dla sektora budowlanego w Europie Zachodniej. Gwiazdami stoisk Baltic Wood na obu wystawach będą cztery kolekcje podłóg polskiego producenta:

Mellody – jedyne w swoim rodzaju połączenie aktualnych trendów i szlachetnego drewna we wzorze deski 1-rzędowej Premium i Slim Size oraz klepki 3-rzędowej;

NoLimits – wyjątkowo wytrzymałe podłogi przeznaczone do wieloletniej eksploatacji;

Timeless – artystyczne podłogi, ręcznie postarzane będące doskonałą podstawą ponadczasowych wystrojów;

Jeans – rewolucyjna kolekcja podłóg z identycznym wykończeniem na desce 1- i 3-rzędowej, umożliwiająca zachowanie tego samego efektu wizualnego w sąsiadujących pomieszczeniach.

W Hanowerze produkty Baltic Wood będą prezentowane w hali numer 9, na stoisku C26. Na targach w stolicy Bawarii polska marka zaintryguje gości swoimi podłogami w hali A5, na stoisku 508.

Swoją obecność na targach Domotex 2017 Baltic Wood rozpocznie od wysokiego C. W Hanowerze na odwiedzających czeka, pełna inspiracji, 150-metrowa przestrzeń - dzielona z marką Gamrat – która będzie ozdobiona zadaszeniem przywodzącym na myśl klawiaturę fortepianu. Ta wyjątkowa koncepcja ma stworzyć odpowiedni klimat do smakowania muzycznych doznań, o które zadba Przemysław Winnicki, utalentowany i wielokrotnie nagradzany polski pianista. Codziennie, o każdej pełnej godzinie, będzie witał gości koncertem fortepianowym, w czasie którego zaprezentuje różne gatunki muzyczne oraz przygotowane specjalnie na tę okazję interpretacje znanych utworów. To jeszcze nie koniec atrakcji. W Strefie Innowacji zostanie zaprezentowana podłoga Średniowieczny Zamek z kolekcji Timeless Collection™, która została wybrana i wyróżniona przez jury Domotex 2017 spośród setek innych produktów.

– Różne dziedziny sztuki od zawsze wzajemnie się przenikają. Ich twórcy przenoszą trendy z innych obszarów działalności artystycznej do swoich dzieł. Projektanci i twórcy podłóg Baltic Wood działają podobnie, czerpiąc natchnienie z muzyki oraz mody. W ten sposób powstają idealne połączenia designu użytkowego ze sztuką, ale także najnowszych technologii z naturalnymi materiałami. Chcemy wyrażać nasze produkty wielowymiarowo, nie tylko za pomocą ich wyglądu czy faktury. Dlatego na targach Domotex 2017 będzie nam towarzyszyć Przemysław Winnicki – wielokrotnie nagradzany wirtuoz fortepianu. Jak mawiał Victor Hugo: „muzyka wyraża to, czego nie sposób opisać, ale także to, obok czego nie można przejść obojętnie”. Dlatego z wielką przyjemnością zapraszam na stoiska Baltic Wood na targach Domotex 2017 i Bau 2017 – mówi Grzegorz Wójcik, Prezes Zarządu Baltic Wood.

Do zobaczenia! Zapraszamy:

14-17.01.2017 na stoisko C26 w hali 9 (DOMOTEX 2017)
16-21.01.2017 na stoisko nr 508 w hali A5 (BAU 2017)