• top10
    Jatoba (Brasilian Cherry) Elegance
    Adrenaline
    Jatoba Elegance 1R lakier półmat
  • lista ULUBIONYCH

    Brak produktów do wyświetlenia. Dodaj swój ulubiony produkt do listy w karcie produktu danej podłogi.

 

baltic wood

 

Właściwa pielęgnacja podłogi to klucz do zachowania jej piękna przez wiele lat. Podstawą właściwej ochrony drewnianej powierzchni jest metoda 2 KROKÓW. 

KROK 1: REGULARNE OCZYSZCZANIE (co najmniej 1 w tygodniu)
KROK 2: OKRESOWA PIELĘGNACJA (co 2-3 miesiące)

Pamiętając zarówno o MYCIU podłogi, jak również o jej ODŚWIEŻANIU, będziesz miał pewność, że drewno zachowa swój niepowtarzalny wygląd na długi czas, a użytkowana na co dzień powierzchnia odzyska blask.


Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy DEDYKOWANE PAKIETY, które zapewnią kompleksowe, kilkumiesięczne SPA DLA TWOJEJ PODŁOGI!

 
baltic wood, baltic protect system

baltic wood

baltic protect system

baltic protect system

baltic protect system

baltic protect system

 
O PAKIETY SPA PYTAJ W REKOMENDOWANYCH SALONACH SPRZEDAŻY


Pamiętaj również o podstawowych zasadach ochrony podłóg drewnianych

1.    Regularnie (przynajmniej dwa razy w tygodniu) sprzątaj podłogi przy pomocy odkurzacza ze specjalną szczotką do podłóg lub miękkiej miotły. Nie czyść drewnianych podłóg mokrym mopem, który rozmazuje wodę po powierzchni. Jej nadmiar może powodować pęcznienie, wypaczenie i odbarwienia podłogi.

2.    Używaj dedykowanych środków pielęgnacyjnych. Wprawdzie na rynku dostępne są środki czyszczące określane mianem „uniwersalne”, ale często ich użycie narusza strukturę środka, którym uszlachetniona jest podłoga i przyspiesza jej starzenie. Nie stosuj także wosków, które mogą zmatowić powierzchnię.

Gdy coś wyleje się na podłogę, natychmiast usuń plamy przy pomocy ścierki lub papierowych ręczników zanim zaschną i utrwalą się na dobre.

3.    Używaj podkładek ochronnych. Nogi krzeseł lub mebli mogą porysować podłogę. Zabezpiecz wszystkie przedmioty stojące na podłodze filcowymi podkładkami, a w przypadku foteli obrotowych zastosuj specjalne kółka do drewnianych powierzchni. Unikaj podkładów gumowych lub dywanów, które nie przepuszczają powietrza.

4.    Obcinaj pazury zwierzętom domowym. Dzięki temu unikniesz dodatkowych zarysowań. Pamiętaj również o wytarciu po spacerze łap pupila. Zapobiegniesz przedostawaniu się zanieczyszczeń i piasku do wnętrz.

5.    Pamiętaj o wycieraczkach – mieszanina piasku i wody, którą przenosimy na obuwiu, daje taki sam efekt jak papier ścierny. Wycieraczki położone przy drzwiach wejściowych i przy wejściu z tarasu ochronią podłogę przed jej szkodliwym działaniem. Utrzymuj wycieraczki w czystości – wymieniaj je od czasu do czasu.

6.    Utrzymuj odpowiednią wilgotność powietrza ok. 30-60% przy temperaturze 20°C, a zimą, kiedy wilgotność powietrza spada, stosuj nawilżacze powietrza. Pamiętaj, że drewno dąży do równowagi higroskopijnej z otaczającym powietrzem. Od czasu do czasu przewietrz pomieszczenie.

 

Poznaj wszystkie środki z serii Baltic Protect System!


LAKIER


Baltic protect system - środki do pielęgnacji baltic wood
Koncentrat do czyszczenia 
podłóg lakierowanych

Doskonale sprawdza się w codziennej pielęgnacji drewnianych podłóg pokrytych lakierem.

Pojemność 1000 ml

 

Baltic protect system - środki do pielęgnacji baltic woodPreparat do odświeżania podłóg lakierowanych – matowych

Zabezpiecza drewnianą podłogę pokrytą lakierem matowym przed zarysowaniami, odświeża ją, jednocześnie pozostawiając na powierzchni podłogi warstwę ochronną.

Pojemność 1000 ml
Zużycie ok. 1 l/40-45 m²

 

Baltic protect system - środki do pielęgnacji baltic woodPreparat do odświeżania podłóg lakierowanych – półmatowych

Zabezpiecza drewnianą podłogę pokrytą lakierem półmatowym przed zarysowaniami, odświeża ją, jednocześnie pozostawiając na powierzchni podłogi warstwę ochronną.

Pojemność 1000 ml
Zużycie ok. 1 l/40-45 m²

 


OLEJ

 

Baltic protect system - środki do pielęgnacji baltic wood
Koncentrat do czyszczenia podłóg olejowanych

Doskonale sprawdza się w codziennej pielęgnacji drewnianych podłóg pokrytych olejem.

Pojemność 1000 ml

 

Baltic protect system - środki do pielęgnacji baltic wood

Preparat do odświeżania podłóg olejowanych – olej bezbarwny i barwiony
Zabezpiecza drewnianą podłogę pokrytą olejem bezbarwnym lub kolorowym przed zarysowaniami, odświeża ją, jednocześnie pozostawiając na jej powierzchni warstwę ochronną.

Pojemność 1000 ml
Zużycie ok. 1 l/100 m²

Baltic protect system - środki do pielęgnacji baltic woodPreparat do odświeżania podłóg olejowanych – olej biały

Zabezpiecza drewnianą podłogę pokrytą olejem białym przed zarysowaniami, odświeża ją, jednocześnie pozostawiając na jej powierzchni warstwę ochronną.

Pojemność 1000 ml
Zużycie ok. 1 l/100 m²