Jak dobrać kolor podłogi? Zmiany w barwie drewna

Decydując się na zmianę wystroju wnętrza lub planując urządzenie nowego mieszkania, powinniśmy starannie przemyśleć kolorystykę - nie tylko ścian czy mebli, ale przede wszystkim podłogi z naturalnego drewna.

Czytaj więcej >
Dlaczego podłogi drewniane?

Wybierając wymarzoną podłogę, często zadajemy sobie pytanie: sztuczna czy prawdziwa? Nic w tym dziwnego. Podłogi laminowane posiadają szereg zalet wspólnych z naturalnym wyrobem. Jednak jak mówią ci, którzy zdecydowali się na podłogę z prawdziwego drewna, produkt sztuczny nigdy nie zastąpi dzieła doskonałej natury... 

Czytaj więcej >
Wybieramy idealne wykończenie powierzchni

Lakier czy olej? Kolorowy czy bezbarwny? A może szczotkowana powierzchnia z delikatnymi smugami barwnej bejcy? Decyzja o wyborze wykończenia podłogi wcale nie jest prosta. 

Czytaj więcej >
Dbamy o ochronę przyrody

Otoczeni na co dzień plastikiem, metalem i szkłem tęsknimy za naturą, za tym co pierwotne, prawdziwe, odwieczne. Ponieważ takie właśnie jest drewno, coraz częściej w naszych domach goszczą podłogi z tego surowca. Niestety niekontrolowana eksploatacja przyrody może być poważnym zagrożeniem dla środowiska.

Czytaj więcej >
Charakterystyka różnych gatunków drewna

Każdy gatunek drewna ma swoją specyfikę, wyjątkową osobowość i niepowtarzalny charakter. Warto je poznać zanim zdecydujemy się, który wykorzystamy w naszych wnętrzach. 

Czytaj więcej >
Charakterystyka sortów drewna dębowego

Każda podłoga dębowa występuje w określonym sorcie, który podkreśla jej unikatowy charakter. Sort prezentuje naturalne cechy drewna takie jak: sęki, układ słoi, obecność twardzieli czy bielu.  

Czytaj więcej >
Jakie są dostępne wzory warstwy wierzchniej i wymiary desek?

Podłogi trójwarstwowe oraz lite oferowane przez Baltic Wood dostępne są w 2 wzorach warstwy drewna szlachetnego oraz w ponad 8 wymiarach desek

Czytaj więcej >
Jak zbudowana jest trójwarstwowa podłoga drewniana Baltic Wood?

Odpowiednia konstrukcja podłogi wpływa na to, jak „pracuje” i jak długo będzie nam służyć. Ponieważ rynek nasycony jest podłogami o różnych konstrukcjach, w których poszczególne warstwy wykonane są z odmiennych surowców, dobrze wiedzieć, na co zwracać uwagę przy wyborze podłogi najwłaściwszej dla naszego domu.

Czytaj więcej >
Jak wykończone są podłogi Baltic Wood?

Naturalne piękno nie wymaga poprawy. Stosując najwyższej jakości uszlachetnienia to piękno jedynie podkreślamy, nadając mu odpowiednią oprawę. Podłogi Baltic Wood oferowane są w kilku wersjach wykończenia powierzchni. 

Czytaj więcej >
Podłogi trójwarstwowe Baltic Wood a ogrzewanie podłogowe

Większość podłóg trójwarstwowych znajdujących się w ofercie Baltic Wood jest przystosowana do instalacji na ogrzewaniu podłogowym, zarówno elektrycznym jak i wodnym. Pamiętać należy jednak o wyborze właściwego gatunku drewna oraz zapewnieniu odpowiednich warunków montażu podłogi.

Czytaj więcej >
NOWSZE POSTY
< 12
  • top10
    Jatoba (Brasilian Cherry) Elegance
    Adrenaline
    Jatoba Elegance 1R lakier półmat
  • lista ULUBIONYCH

    Brak produktów do wyświetlenia. Dodaj swój ulubiony produkt do listy w karcie produktu danej podłogi.